| ASIN | B00DL93SLU |
| Best Sellers Rank | #18,261 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #89 in Audio & Video Distribution Wall Plates |
| Brand | DATA COMM |
| Color | White |
| Configuration | Single |
| Customer Reviews | 4.6 4.6 out of 5 stars (3,020) |
| Date First Available | October 21, 2017 |
| Department | Electronics |
| Finish Type | Polished |
| Global Trade Identification Number | 00660559011812 |
| Installation Type | Screw-In |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Item Weight | 0.635 ounces |
| Item model number | 45-0017-WH |
| Manufacturer | DATA COMM |
| Material | iphone |
| Product Dimensions | 3.52"W x 7.58"H |
| UPC | 069060208757 660559011812 765042426330 780320003010 |
W**M
Great wall plate when running multiple cables out of a wall
W**I
Works well especially if your wires are already installed.
A**.
Good product!
T**T
Very flimsy
This faceplate is very flimsy, but works as advertised.
A**R
Good for what it is
Straightforward application. Nothing fancy, but it does the job. The advertised measurements are wrong. The size is 4.5" x 2.5"