| ASIN | B01ESISXSK |
| ASIN | B01ESISXSK |
| Additional Features | Compass, Timer, Water Resistant |
| Age Range Description | Adult |
| Band Color | Black |
| Band Material Type | Resin |
| Band Width | 25 Millimeters |
| Bands | 2 |
| Batteries | 1 Lithium Metal batteries required. (included) |
| Best Sellers Rank | #342,715 in Fashion ( See Top 100 in Fashion ) #7,994 in Men's Wrist Watches |