title: "HYPER HJAC-100-EU Lithium-Ion (Li-Ion) 26000mAh Silver power bank"
brand: "hyper"
price: "฿1602"
currency: THB
in_stock: false
store_origin: TH
region: Thailand
---
**Brand:** hyper
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Summary
> ⚡ Power Your Adventures with HYPER!
## Quick Answers
- **What is this?** HYPER HJAC-100-EU Lithium-Ion (Li-Ion) 26000mAh Silver power bank by hyper
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- hyper enthusiasts
## Why This Product
- Trusted hyper brand quality
## Key Features
- • **Rapid Recharge:** Get back in action quickly with a full recharge in just 2-3 hours using the included 45W charger.
- • **Versatile Compatibility:** From laptops to drones, this power bank can handle it all with a max output of 120W.
## Overview
## Description
New HyperJuice AC. The highest capacity (100Wh/26000mAh) airline safe battery pack with built-in AC wall outlet that can charge virtually any electrical device up to 120W including MacBook and laptop computers. Also comes with 2 high power USB ports (QC3.0 compatible & 12W) to quick charge any USB device like iPhone, iPad, smartphones and tablets. 2-3 hours to fully recharge HyperJuice AC.. Capacity: 100Wh (26,000mAh) 1 x USB Output: 12W (5V, 2.4A max) 1 x QC 3.0 USB: 18W (5V3A, 9V2A, 12V1.5A) DC Input: 18~24V, 2A AC Output: 120V +/- 8%, 60Hz +/- 1Hz 100W max continuous, 120W peak Package Contents: HyperJuice AC (100Wh), AC adapter, soft carry case, user manual
## Features
- Largest capacity Li-Ion battery (100Wh, 26000mAh) that you can bring on airplanes
- Built-in AC wall outlet that can power virtually any electrical device including laptops, tablets, smartphones, drones, cameras, lights, speakers, blenders (max 120W)
- Fully recharge in 2~3 hours with included compact 45W charger