🎶 Take your soundtrack anywhere, because life’s too short for boring speakers!
| ASIN | B0C29CMM4R |
| Age Range Description | Adult |
| Antenna Location | For Music Players |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Audio Output Mode | Stereo |
| Battery Average Life | 16 Hours |
| Battery Charge Time | 16 Hours |
| Best Sellers Rank | #1,928 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #65 in Portable Bluetooth Speakers |
| Bluetooth Range | 10 Meters |
| Brand | Sony |
| Built-In Media | AC power adapter, Speaker, Warranty Card |
| Color | Blue |
| Compatible Devices | Laptop, Smartphone, Tablet |
| Connectivity Protocol | Bluetooth |
| Connectivity Technology | wired, wireless |
| Control Method | App |
| Controller Type | Button |
| Customer Package Type | Box" or "Pouch |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (5,493) |
| Enclosure Material | Plastic |
| Impedance | 4 Ohms |